skup kamienic

Skup kamienic – o czym warto wiedzieć?

Firmy zajmują się skupowaniem udziałów w nieruchomościach każdego typu(mieszkania, lokale, działki, domy), pochodzących ze spadków, podziałów nieruchomości, w wyniku postępowań rozwodowych itd. Zapewniają one fachowe doradztwo, profesjonalną wycenę, a także kompleksową pomoc w zakresie sfinalizowania transakcji. Bezpłatnie wyceniają Twoje udziały i proponują cenę ich odkupu. Na wycenę wpływa lokalizacja nieruchomości, status prawny, stan mieszkania oraz jego ewentualni lokatorzy. Wszystkie umowy na skup mieszkań podpisywane są w obecności notariusza i mają charakter aktu notarialnego, czyli są prawnie wiążące obie strony transakcji zakupu nieruchomości. Pieniądze za skup mieszkań można otrzymać gotówką do ręki, w momencie podpisywania aktu notarialnego lub przelewem bankowym na konto w ciągu 24 godzin od jego zawarcia. Skup nieruchomości nie musi oznaczać zgody na niższą cenę. Nieruchomość zostaje wyceniona rzetelnie, biorąc pod uwagę cały szereg indywidualnych czynników, mających wpływ na wartość.

Sprzedaż kamienic

Kamienice to wspaniałe budynki. Dysponują szeregiem atutów, które są bardzo pożądane na rynku nieruchomości. Zwykle znajdują się bardzo atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta lub jego pobliżu. W ich wnętrzu znajdują się często nie tylko mieszkania, ale także lokale przeznaczone na działalność komercyjną. Same mieszkania dysponują często dużym metrażem, są przestronne, jasne i wybudowane z dużym rozmachem. Niektóre z nich świetnie nadają się na luksusowe apartamenty.

Sprzedaż kamienicy na wolnym rynku często sprawia wiele problemów, a poszukiwanie nabywcy takiego budynku to długi i skomplikowany proces. Jedna z przeszkód to z pewnością wysokie ceny tego typu nieruchomości. Przed kupnem kamienicy inwestorów powstrzymuje jednak przede wszystkim konieczność poniesienia dużych nakładów inwestycyjnych, związanych z remontem obiektu. Wiele kamienic przeznaczonych na sprzedaż znajduje się bowiem w złym stanie technicznym. Nabywców odstrasza też często fakt, że obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Inwestorzy są świadomi, że prowadząc remont, będą musieli zadbać o zachowanie historycznego charakteru obiektu, co dodatkowo podwyższy koszt modernizacji. Firmy interesują zarówno zmodernizowane kamienice, jak i te, które dopiero czekają na generalny remont.

Skup Nieruchomości Zabezpieczonych Hipoteką

Nieruchomości zakupione na kredyt hipoteczny, banki zabezpieczają wpisem do hipoteki. Sprzedanie takiej nieruchomości jest bardzo trudne, między innymi z powodu uzasadnionej niechęci, do kupowania mieszkań zadłużonych. Niestety, bardzo często tylko taki krok może uchronić przed licytacją komorniczą i bankructwem. Jeżeli znajdują się Państwo w podobnej sytuacji lub odziedziczyli majątek zabezpieczony hipoteką –pomożemy. Oferujemy skup nieruchomości zabezpieczonych hipoteką bankową lub windykacyjną. Zaletą korzystania z naszych usług jest wypłata gotówki do ręki, bez zbędnych formalności i wydłużania czasu zapłaty. Jasne warunki, atrakcyjne wyceny i kompleksowe poprowadzenie transakcji od początku do końca.

Skup Zadłużonych Nieruchomości

Nieruchomości są częstym zabezpieczeniem kredytów i pożyczek. Sprawdzenie, czy dana nieruchomość nie jest obciążona hipoteką, jest stosunkowo łatwe i polega na wglądzie do ksiąg wieczystych. Jednak nieruchomości mogą być zadłużone również z innych powodów. Nieregulowane czynsze, opłaty za media, alimenty czy kary sądowe. To wszystko może prowadzić do tego, że nieruchomość zostaje obciążona poważnymi kwotami, uniemożliwiającymi jej szybkie i wygodne sprzedanie. W takich przypadkach jedynym rozsądnym wyjściem jest pomoc naszej firmy. Zajmujemy się skupowaniem zadłużonych nieruchomości. Domy, mieszkania oraz działki.

Skup Udziałów Spadkowych

Odziedziczony spadek nie zawsze okazuje się wielomilionową fortuną. W wielu przypadkach, jego pojawienie się może być uciążliwe i komplikujące życie. Tak jest na przykład w sytuacji, kiedy kilka osób dziedziczy jedną nieruchomość. Konieczność porozumienia się co do jej losów, a także niejednokrotnie potrzeba zainwestowania poważnych pieniędzy w jej remont. To wszystko może zniechęcać do przyjęcia spadku, a także rodzić konflikty między członkami rodziny.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *