Zalety sprzedaży nieruchomości do skupu

Warto skorzystać z usług firm skupujących nieruchomości, gdy występują trudności z ich sprzedażą na własną rękę. Skup jest to miejsce, gdzie w błyskawiczny i łatwy sposób dojdzie do sprzedaży. Wycenę robi rzeczoznawca, który proponuje cenę, jeśli nam ona odpowiada to zawierana jest umowa i pieniądze z transakcji trafiają szybko na nasze konto. Minusem jest to, że oferta jest niższa niż jaką byśmy uzyskali na wolnym roku. Ale jest to dobre rozwiązanie dla ludzi, którym zależy na czasie.

            Koncepcja sprzedaży nieruchomości rozpoczyna się w internecie, to tu szukamy informacji odnośnie skupu, wypełniamy potrzebny formularz. Co w nim należy zawrzeć? Niezbędne informacje o dacie powstania naszego lokum, standard, wyposażenie. Skup nieruchomości zawsze kontaktuje się z osobami zainteresowanymi, nawet jeśli jest to odmowa. Jeśli będą chcieli nabyć nieruchomość to niezwłocznie zadzwonią i ustalą termin spotkania aby dokładnie obejrzeć i wycenić naszą posiadłość. Rzeczoznawca po naszym formularzu wstępnie robi wycenę, więc możemy się spodziewać wyceny wartości naszej nieruchomość. Trzeba upewnić się, czy zaproponowana kwota nie jest za bardzo zaniżona, ponieważ często skupy maksymalnie obniżają cenę nieruchomości. Jest to oczywiste z wielu przyczyn, przede wszystkim, że taki skup musi na naszym lokum zarobić, a nie być stratnym, lecz warto negocjować w takim przypadku. Gdy cena nam odpowiada, spisujemy umowę sprzedaży i w tym momencie właścicielem staje się skup nieruchomości. Otrzymujemy należność w gotówce i w razie problemów skupu z dalszą sprzedażą nieruchomości nie trzeba się tym przejmować ani martwić czy otrzymane pieniądze nie zostaną nam w jakiejś części odebrane.

            Największymi zaletami sprzedaży nieruchomości do skupu jest szybkość i bezproblemowość. Nie trzeba nikogo okłamywać, że zazwyczaj sprzedaż trwa bardzo długo i pochłania mnóstwo czasu. Najczęściej dotyczy to posiadłości bardzo drogich lub rozpadających się starych domów, bądź nieruchomości nadających się do sporych remontów lub położonych w mało atrakcyjnych lokalizacjach. Transakcje realizowane są w zaskakująco błyskawicznym tempie. Korzystając z usług skupu nieruchomości to oni zajmują się formalnościami takimi jak wycena, dokumenty notarialne i dopilnowanie niezbędnych rzeczy. Możemy również sprzedać nieruchomość obciążoną hipoteką.

Czy warto sprzedawać przez skup nieruchomości?

            Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć zalety i wady na szalę. Przewagę mają zalety, ponieważ jest to sposób do szybkiego spieniężenia mieszkania bądź domu, gdy jesteśmy w niekorzystnej sytuacji finansowej. Jest to szybka transakcja, bezpieczna, bez zbędnych formalności. Te argumenty zachęcają do skorzystania z tej oferty, gdy mamy nóż na gardle. Powinniśmy traktować skup jako ostateczność aby pozbyć się inwestycji. Jednak sporą wadą jest cena, jaką uzyskujemy z takiej sprzedaży. Zaniżenie wartości nieruchomości jest ceną jaką należy ponieść, aby zdecydować się na taki krok. Nigdy nie otrzymamy ceny rynkowej sprzedając w ten sposób. Firmy skupują nieruchomości nawet za połowę wartości, co wydaje się być niewłaściwym podejściem do swojego klienta, a nawet wykorzystaniem go wiedząc o jego trudnej sytuacji materialnej. Właściciel domu lub mieszkania powinien dokładnie przeanalizować ofertę, przeszukać alternatywy i w rezultacie wybrać adekwatna firmę, która zajmie się wyceną najbardziej zbliżoną do wartości sprzedawanej nieruchomości.  Jeśli nie zależy nam na czasie, warto poczekać i znaleźć nabywcę na własną rękę lub zatrudnić do tego agenta z biura nieruchomości jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami, których chcemy uniknąć. Jednakże trzeba podkreślić, że każda decyzja finansowa powinna być podejmowana z rozwagą, a najlepiej w konsultacji z ludźmi specjalizującymi się w konkretnej dziedzinie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *